Jesteś tutaj: Start >> Zdrowie >> Tlenoterapia hiperbaryczna a reumatyzm

Tlenoterapia hiperbaryczna

a wspomaganie leczenia reumatyzmu

Reumatyzm jest bardzo pojemnym hasłem. Większość ludzi używa go potocznie, jako określenia na bóle stawów, kręgosłupa lub szyi. Tymczasem w rzeczywistości dolegliwości reumatyczne obejmują około dwóch setek różnych jednostek chorobowych związanych z przewlekłym i powracającym bólem, który najczęściej dokucza osobom starszym, ale atakuje także ludzi młodych, choć ich obiera sobie za cel znacznie rzadziej. Niestety, mimo ogromnego postępu medycyny, wciąż nie istnieje skuteczny lek na reumatyzm. Chorzy mogą jednak korzystać z licznych metod leczenia. Te z kolei znacząco poprawiają poziom życia pacjentów.

Jakie objawy mają choroby reumatyczne?

 

Choć reumatyzm obejmuje tak naprawdę wiele różnych chorób, to w rzeczywistości ich objawy w wielu przypadkach są do siebie podobne czy wręcz pokrywają się. Wprawny reumatolog będzie potrafił zdiagnozować je nieco dokładniej. Coraz rzadziej też lekarze używają sformułowania „reumatyzm”, ponieważ tak naprawdę daje tylko ogólne pojęcie o tym, z czym boryka się pacjent. Najczęściej jednak występują takie schorzenia, jak choroby zwyrodnieniowe stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa czy też reumatoidalne zapalenie stawów. I ta ostatnia nazwa właściwie mówi sporo, ponieważ podstawą tej choroby jest stan zapalny.

Dolegliwości reumatyczne mogą wiązać się także z obrzękami czy zaczerwienieniem. Najczęściej jednak pacjenci skarżą się na silny ból i drętwienie poprzedzone większym wysiłkiem związanym z przebywaniem w jednej pozycji, np. stojąc lub chodząc cały dzień. Innym objawem jest też ból barków czy łokci i ogólnie – stawów. W skrajnych przypadkach dochodzi do ograniczenia zdolności motorycznych lub do deformacji w stawach.

Przyczyny reumatyzmu także są nie do końca jasne. Różne teorie mówią o genach i zaburzeniach immunologicznych. Część reumatoidalnych chorób wynika np. z powtarzania jakiejś czynności codziennie przez wiele lat. Niekiedy takie dolegliwości wywołują też inne, poważniejsze choroby, takie jak nowotwory.

Istnieją różne sposoby na łagodzenie reumatyzmu. Należą do nich przede wszystkim specjalne ćwiczenia wykonywane z fizjoterapeutą, a także masaż klasyczny, który zmniejsza napięcie mięśni i poprawia krążenie. Podobnie może zadziałać także masaż wodny, zaś w ostatnich latach udowodniono, że tlenoterapia hiperbaryczna także przynosi ulgę.

 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna a leczenie reumatyzmu

 

Ponieważ reumatyzm zawsze idzie w parze ze stanem zapalnym, tlenoterapia jest znakomitym sposobem na łagodzenie objawów tej choroby. Nierzadko również regularne korzystanie z tego rozwiązania pozwala na znaczne spowolnienie postępu dolegliwości reumatycznych. Efekty można zauważyć nawet u pacjentów w bardzo zaawansowanym stadium.

Tlen podawany w komorze hiperbarycznej zmniejsza stan zapalny, dotlenia komórki organizmu, a przez to też przyspiesza regenerację tkanek, co jest istotne przy uszkodzeniach stawów wywołanych chorobami reumatoidalnymi. Oczywiście w dużej mierze są one nieodwracalne, ale we wczesnym stadium można znacznie spowolnić ten proces. Jednocześnie pacjenci zauważają zmniejszenie się dolegliwości bólowych, co ostatecznie przekłada się także na ogólnie lepsze samopoczucie.

Połączenie efektów, jakie zapewnia komora hiperbaryczna z pozostałymi sposobami walki z reumatyzmem pozwala na przywrócenie większej sprawności i polepszenie jakości życia, gdzie dni nie są naznaczone bólem stawów.

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu

Uruchom nowoczesny punkt oxyTerapia

komora hiperbaryczna oxybaria

nowoczesne

urządzenia

nowoczesne urządzenia oxybaria

kompleksowa

pomoc

punkt franczyzowy oxybaria

wsparcie

marketingowe

wsparcie marketingowe hiperbaria

poznaj szczegóły

Sugerowane zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej

choroby przewodu pokarmowego

przewlekłe stany zapalne

rehabilitacja kardiologiczna

przystąp do sieci

zdrowie

tlenoterapia hiperbaryczna

punkty oxyterpia

aktywność

młodość

profesjonalna sieć punktów realizujących zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej

oxyTerapia

oxyTerapia, kontakt: Bartłomiej Żyłka

 44-100 Gliwice, ul. Rynek 6,  telefon: 500 095 555, e-mail: biuro@oxyterapia.pl

COPYRIGHTS © 2019 OXYTERAPIA - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. | ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA MATERIAŁÓW ZE STRONY BEZ WYRAŹNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu
komora hiperbaryczna oxybaria
nowoczesne urządzenia oxybaria
punkt franczyzowy oxybaria
wsparcie marketingowe hiperbaria
tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu