przystąp do sieci

zdrowie

tlenoterapia hiperbaryczna

punkty oxyterpia

aktywność

młodość

profesjonalna sieć punktów realizujących zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej

Jesteś tutaj: Start >> Zdrowie >> Tlenoterapia hiperbaryczna a bolerioza

Tlenoterapia hiperbaryczna

a wspomaganie leczenia boreliozy

Każdego roku borelioza atakuje tysiące osób w Polsce. Nasz kraj jest uznawany za endemiczny, dlatego nie ma właściwie żadnego bezpiecznego miejsca – niemal wszędzie można się zarazić tą chorobą, zaś kleszcze atakują niemal wszędzie – już nie tylko w lasach i wysokich trawach, ale też w parkach czy nawet na działkach. Ponadto objawy boreliozy po ukąszeniu kleszcza są na tyle niejednoznaczne, że wiele osób nawet nie wie, że ma z nią do czynienia. Kłopot zaczyna się, gdy oznaki tej choroby znacząco utrudniają życie chorego. Jedną z możliwości leczenia boreliozy jest terapia hiperbaryczna.

Co to jest borelioza?

 

Wbrew pozorom, wcale nie jest to rzadko występująca choroba. W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba zanotowanych przypadków zachorowań na boreliozę wzrosła z kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy. Choć wszyscy wiedzą, że powodem są kleszcze, to jednak warto mieć świadomość, co konkretnie wywołuje boreliozę. Kleszcze są nosicielami krętki Borrelia burgdorferi, która jest bakterią beztlenową. Dostaje się do organizmu człowieka poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza i zadomawia w mięśniach oraz tkankach nerwowych.

Wczesna borelioza nie daje zbyt wielu specyficznych objawów poza charakterystycznym rumieniem z czerwoną obwódką, która zdaje się rozprzestrzeniać. Poza tym może to być gorączka, ból głowy czy pogorszenie ogólnego samopoczucia. Często zdarza się, że osoby z tą chorobą są leczone na takie dolegliwości jak stwardnienie rozsiane czy zapalenie stawów albo po prostu zbywane i uznawane za hipochondryków lub kierowane do psychologów, by leczyć zaburzenia psychosomatyczne czy też syndrom chronicznego zmęczenia. Łatwo pomylić objawy boreliozy z grypą – pojawia się wrażenie rozbicia, bóle gardła, czy też bóle mięśni. Bywa, że przez całe lata chorzy nie mogą uzyskać poprawnej diagnozy ani stosownego leczenia. Tymczasem po zdiagnozowaniu boreliozy, da się ją wyleczyć. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest tlenoterapia hiperbaryczna.

 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna a leczenie boreliozy

 

Udowodniono, że zabiegi w komorze hiperbarycznej skutecznie wspierają leczenie boreliozy. Oczywiście jest to jeden ze składników kompleksowej terapii połączonej z leczeniem antybiotykami. Tlenoterapia jednakże poprawia funkcje immunologiczne organizmu, a przez to pozwala na szybsze pozbywanie się toksyn. Stymuluje regenerację oraz przyspiesza krążenie. Ponadto większość bakterii jest beztlenowa. To oznacza, że dostarczenie potężnej dawki tlenu pomaga się ich pozbyć. Połączenie tych efektów tlenoterapii powoduje, że organizm skuteczniej zwalcza i eliminuje bakterię Borrelia burgdorferi. Ponieważ leczenie boreliozy wymaga także dość długiej antybiotykoterapii, podawanie tlenu pod ciśnieniem wzmacnia organizm w tym okresie. Jednocześnie tlen usprawnia przedostawanie się leków do bakterii.

Tlen pod ciśnieniem zmusza organizm do zniszczenia intruza, natomiast fakt, że środowisko staje się dla bakterii nieprzyjazne powoduje, że zamiera jej zdolność do reprodukcji, ostatecznie doprowadzając ją do obumarcia.

Skuteczność terapii łatwo rozpoznać po reakcji Jarischa-Herxheimera. Dochodzi do niej, gdy ginące bakterie wydzielają toksynę wywołującą dreszcze, potliwość, a nawet podwyższenie temperatury. Oczywiście te dolegliwości szybko ustępują, jednakże można je zaobserwować w okresie około miesiąca. Zdolność oxyterapii do redukowania stanów zapalnych powoduje, że już po pierwszych sesjach w komorze hiperbarycznej można odczuć pewną poprawę.

Aby leczenie boreliozy z pomocą hiperbarii było całkowicie skuteczne, przewiduje się wykonanie serii około 40 zabiegów, realizowanych codziennie po 60 minut.

Terapię z użyciem komory hiperbarycznej można rozpocząć dopiero u osób, u których borelioza została zdiagnozowana przez lekarza. Warto wiedzieć, że nieleczona borelioza może prowadzić do poważnych powikłań kończących się kalectwem. Dobrze jest więc do skutku szukać pomocy, ale też i samemu kojarzyć fakt ukąszenia kleszcza w okresie do kilku miesięcy wstecz.

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia boreliozy

Uruchom nowoczesny punkt oxyTerapia

komora hiperbaryczna oxybaria

nowoczesne

urządzenia

nowoczesne urządzenia oxybaria

kompleksowa

pomoc

punkt franczyzowy oxybaria

wsparcie

marketingowe

wsparcie marketingowe hiperbaria

poznaj szczegóły

Sugerowane zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej

choroby przewodu pokarmowego

przewlekłe stany zapalne

rehabilitacja kardiologiczna

oxyTerapia

oxyTerapia, kontakt: Bartłomiej Żyłka

 44-100 Gliwice, ul. Rynek 6,  telefon: 500 095 555, e-mail: biuro@oxyterapia.pl

COPYRIGHTS © 2019 OXYTERAPIA - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. | ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA MATERIAŁÓW ZE STRONY BEZ WYRAŹNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia boreliozy
komora hiperbaryczna oxybaria
nowoczesne urządzenia oxybaria
punkt franczyzowy oxybaria
wsparcie marketingowe hiperbaria
tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia boreliozy