przystąp do sieci

zdrowie

tlenoterapia hiperbaryczna

punkty oxyterpia

aktywność

młodość

profesjonalna sieć punktów realizujących zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej

Jesteś tutaj: Start >> Zdrowie >> Komora hiperbaryczna a zaburzenia seksualne

Komora hiperbaryczna a wspomaganie leczenia zaburzeń seksualnych

Tym, co wyróżnia tlenoterapię na tle innych sposobów leczenia jest wykorzystanie naturalnego wpływu tlenu na organizm. Podanie tego pierwiastka pod znacznie większym ciśnieniem, niż atmosferyczne powoduje, że do krwi, a przez to narządów wewnętrznych przedostaje się go więcej, a więc i jego korzystne właściwości multiplikują się.

Nie bez znaczenia jest wpływ tlenoterapii na cały organizm, w którym poprawia się ukrwienie wszystkich organów i poprawę funkcjonowania poszczególnych układów. Terapia w komorze hiperbarycznej może zatem przełożyć się na skuteczne leczenie zaburzeń seksualnych.

Najczęstsze zaburzenia seksualne

 

Na zaburzenia seksualne niekiedy składa się wiele różnych czynników. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że zdrowie seksualne łączy w sobie elementy intelektualne, biologiczne, emocjonalne i społeczne. Można zatem założyć, że problemy w choć jednym z tych obszarów mogą skutecznie położyć się cieniem nie tylko na udanym życiu erotycznym, ale też i na zdolności do prokreacji.

O ile tlen nie ma wpływu na aspekty społeczne zdrowia seksualnego, o tyle już na obszar biologiczny czy emocjonalny – jak najbardziej. Nierzadko problemem okazuje się sfera psychiczna. Kłopoty z obniżonym nastrojem, brakiem energii, zrezygnowaniem czy drażliwością zawsze źle oddziałują na seksualność człowieka. Dostarczenie większej ilości tlenu organizmowi poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, zwiększa koncentrację i korzystnie wpływa na ogólny nastrój człowieka. Nie bez znaczenia jest tutaj stosowanie tlenoterapii dodatkowo w leczeniu depresji. U mężczyzn tlenoterapia z kolei może pomóc w przerwaniu błędnego koła, które wiąże się z pogorszeniem kondycji seksualnej, co przekłada się na strefę emocjonalną i odwrotnie.

Aspekt biologiczny natomiast jest nieco bardziej złożony. Wśród najczęściej wymienianych problemów w sferze seksualnych znajdują się zaburzenia erekcji (dotyczy około 150 milionów mężczyzn na całym świecie). Wśród kobiet wymienia się nierzadko niski poziom libido czy problemy z zajściem w ciążę. Problemy z płodnością zresztą są równie częste u mężczyzn, co u kobiet. Tlenoterapia może okazać się sporą pomocą w leczeniu tego typu zaburzeń również poprzez rosnący poziom siły i wytrzymałości.

 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu zaburzeń seksualnych

 

Wspomniane wcześnie problemy z erekcją są jedną z najczęstszych przyczyn braku zadowolenia z życia erotycznego. Do braku wzwodu może dochodzić w wyniku zbyt słabego ukrwienia i dotlenienia prącia. Składa się ono z ciał jamistych i ciała gąbczastego. Od wypełnienia ich zatok uzależniony jest poziom usztywnienia prącia. Oczywiście do wypełnienia ciał jamistych dochodzi na skutek pobudzenia układu nerwowego. Tlen podany pod wysokim ciśnieniem łatwiej gromadzi się w krwinkach czerwonych, ale też w osoczu, limfie, a nawet w płynie mózgowo-rdzeniowym. Wszystko to przekłada się na sprawniejsze krążenie krwi oraz transport jej, wraz z tlenem i tlenkiem azotu do narządów rozrodczych mężczyzny.

Jednocześnie lepsze ukrwienie i dotlenienie wszystkich organów, a w tym także narządów rozrodczych wpływa na zwiększenie libido u kobiet, a także na ogólny wzrost satysfakcji z życia erotycznego.

Innym poważnym zaburzeniem seksualnym jest niepłodność. Jej przyczyn jest wiele, nie wszystkie są do końca zbadane, jednak u kobiet jedną z nich może być zmniejszony dopływ krwi do endometrium w jamie macicy. Jeśli jest ono zbyt cienkie, może stanowić problem z zagnieżdżeniem się zarodka. Najnowsze badania dowodzą, że lepsze ukrwienie i dotlenienie macicy umożliwia stworzenie środowiska odpowiedniego do zagnieżdżenia się zarodka.

U mężczyzn z kolei jedną z przyczyn niepłodności może być słaba jakość nasienia lub jego mała ilość. Ma to niekiedy związek z dysfunkcjami prostaty. Niedobory tlenu w tych obszarach pogarszają sytuację, dlatego też łatwo zauważyć, jak korzystny wpływ ma tutaj terapia w komorze hiperbarycznej.

W dużym skrócie oxyTerapia u kobiet poprawia ukrwienie śluzówki macicy, a także usprawnia zdolność komórek do regeneracji. U mężczyzn natomiast polepsza jakość nasienia, ale też doprowadza więcej tlenu i krwi do tkanek jąder oraz kanalików nasiennych.

Inną ważną zaletą, która przekłada się na zdrowie całego organizmu, ale ma też związek z redukcją zaburzeń seksualnych jest przyspieszenie wydalania toksyn. Te zalegając w organizmie doprowadzają do uszkodzeń komórek, co w efekcie może też niekorzystnie wpływać na płodność.

Choć może się wydawać, że tlenoterapia hiperbaryczna niesie więcej korzyści w kontekście zdrowia seksualnego dla mężczyzn, to warto jednak brać pod uwagę też dalej idące zalety. Komora hiperbarczyna wpłynie nie tylko na polepszenie satysfakcji z życia erotycznego, ale poprawi też ogólną kondycję i stan zdrowia.

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu

Uruchom nowoczesny punkt oxyTerapia

komora hiperbaryczna oxybaria

nowoczesne

urządzenia

nowoczesne urządzenia oxybaria

kompleksowa

pomoc

punkt franczyzowy oxybaria

wsparcie

marketingowe

wsparcie marketingowe hiperbaria

poznaj szczegóły

Sugerowane zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej

choroby przewodu pokarmowego

przewlekłe stany zapalne

rehabilitacja kardiologiczna

oxyTerapia

oxyTerapia, kontakt: Bartłomiej Żyłka

 44-100 Gliwice, ul. Rynek 6,  telefon: 500 095 555, e-mail: biuro@oxyterapia.pl

COPYRIGHTS © 2019 OXYTERAPIA - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. | ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA MATERIAŁÓW ZE STRONY BEZ WYRAŹNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA

tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu
komora hiperbaryczna oxybaria
nowoczesne urządzenia oxybaria
punkt franczyzowy oxybaria
wsparcie marketingowe hiperbaria
tlenoterapia hiperbaryczna a wspomaganie leczenia reumatyzmu